Wyszukiwarkabestseller

Żurawina wielkoowocowa Sadzonki w doniczkach 4-034product

Oferujemy sadzonki z pierwszego wyboru o wys ok.20 cm

Krzewy owocowe doskonale zabezpieczone do wysyłki, system korzeniowy pakowany w balot z torfem.

Nr katalogowy: 4-034

dostępny
cena: 12,90 zł brutto

Stan: Dostępny

4-034

Ilość:

Oceń ten produkt:

Ocena: 2.6/5 (28 głosów)

 

ŻÓRAWINA WIELKOWOCOWA

  

 Żurawina wielkoowocowa jest wiecznie zielonym półkrzewem z rodziny brusznicowatych. Ponieważ jest blisko spokrewniona z borówką, niektórzy zaliczają ją do rodziny wrzosowatych.

Owoce żurawiny wielkoowocowej dojrzewają wrzesień - październik, mają różny kształt, a ich barwa jest zmienna: od jasnożółtej do ciemnoczerwonej lub prawie czarnej. Żurawinę wielkoowocową sadzi się przeważnie na wyrównanych torfowiskach. U nas przydatne byłyby gleby poleśne, bielicowe, przewiewne, o wysokim poziomie wody gruntowej (20-25 cm). Gleba musi być kwaśna (pH 4-5). Rośliny nie znoszą zalewania wodą podczas wegetacji. Duża kwasowość sprzyja wzrostowi krzewinek, a także wydatnie ogranicza wzrost chwastów. Krzewinka wytwarza liczne długie, płożące się pędy, na których wyrastają krótkie pędy owocujące.

Cięcie (przerzedzanie) krzewinek jest niezbędne. W okresie spoczynku żurawina wytrzymuje duże spadki temperatury (nie mniej wskazane jest okrywanie plantacji na zimę ściółką ze słomy). Plantacje żurawiny mogą być eksploatowane przez dziesiątki lat. Zauważono obfitsze owocowanie w warunkach, gdy wiatr  nanosił na plantacje piasek. Obserwację tę wykorzystano w praktyce, stosując co kilka lat piaskowanie.

Jagody żurawiny wielkoowocowej odznaczają się działaniem wzmacniającym i orzeźwiającym oraz wzmagają funkcje żołądka i jelit. Sok zapobiega tworzeniu się niektórych kamieni w nerkach i zalecany jest przy jaskrze. Opisano jego pobudzające działanie na czynność trzustki. Owoce żurawiny odgrywają dużą rolę w zwalczaniu chorób układu oddechowego. Sok żurawinowy zawiera substancje chemiczne niszczące groźne bakterie Haemophillus influenzae, odpowiedzialne za przewlekłe infekcje uszu, gardła i nosa. Ze składników mineralnych, w porównaniu z innymi owocami i warzywami, żurawina zawiera stosunkowo dużo jodu. Ze względu na właściwości odżywcze i zdrowotne powinniśmy uprawiać żurawinę na działce. Z paru metrów kwadratowych już w 4 roku po posadzeniu roślin możemy zebrać kilka kilogramów jagód. Tam gdzie warunki glebowe są mało sprzyjające, należy na 2 czy 3 m2 przygotować odpowiednie podłoże z kwaśnego torfu i piasku. Posypywanie roślin piaskiem należy powtarzać co parę lat. Żurawiny wymagają też częstego podlewania. Można małe poletka otoczyć niskimi wałami gleby i zalewać je podczas bezśnieżnych zim wodą (zalewanie w czasie wegetacji grozi uduszeniem się roślin z braku tlenu). Rośliny sadzi się w rozstawie 0,4 m x 0,2 m.

 

Pakowanie i wysyłka roślin -10 Lat doswiadczeniaPakowanie roślin i art. Ogrodniczych jest procesem, któremu poświęcamy sporo uwagi. Od dobrego zabezpieczenia i opakowania przesyłki zależy to w jakim stanie rośliny dotrą do zamawiającego. Z uwagi na to, że rośliny są przedmiotami "żywymi" musimy zabezpieczyć je dodatkowo przed tym, by w podróży miały zapewnione maksymalnie komfortowe warunki.

Jeżeli pakujemy nasiona czy też grzybnie, która jest w postaci niezbyt trudnej do wysyłki, pakowanie i zabezpieczanie nie wymagają tyle uwagi oraz dodatkowych zabezpieczeń.

Bazując na latach doświadczeń, pakujemy rośliny w sposób, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia ich uszkodzenie.

 

Codziennie pakujemy nawet kilkaset paczuszek z sadzonkami i drzewkami, krzewami, nasionami. Zawsze staramy się zrobić to jak najlepiej, by towar zakupiony przez klienta dotarł do niego w stanie bezpiecznym. W związku z tym, że rośliny są dość specyficznym produktem, staramy się je dzień przed wysyłką podlać tak, aby w trakcie wysyłki, która trwa maksymalnie 2-3 dni roślina miała zapewnioną odpowiednią wilgotność ziemi, w której zostaje do państwa wysłana. Sadzonki przed wysyłką także są odpowiednio nawodnione.

 

Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie dotyczące sposobu pakowania lub zabezpieczania sadzonek, którymi chcieliby się z nami podzielić bardzo prosimy o kontakt z naszym sklepem. Zależy nam nie tylko na opinii klienta, ale także na tym by otrzymywany towar był najwyższej jakości. Razem z Państwa pomocą będziemy mogli udoskonalić nasze sposoby pakowania i wysyłki roślin.

 

Warunki dostawy zamówień w sklepie www.Flowers-pl.pl

 

1. Zamówienia są przyjmowane poprzez nasz sklep www.flowers-pl.pl oraz telefonicznie 730-72-72-72

2. Podczas składania zamówienia prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rególaminem i terminami dostaw.

3. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe i kompletne wypełnienie formularza zamówienia.
4. Na adres emaila, podany w zamówieniu, przyjdzie wiadomość ze specyfikacją zamówienia

5. Podczas realizacji zamówienia na bierząco otrzymasz informacje o etapie na jakim jest twoje zamówienie

5 . Wysyłka zamówionego towaru następuje w terminie 1-7dni roboczych po otrzymaniu przelewu lub informacji o płatności za pobraniem.

6.Do każdego zamówienia dołączana jest faktura VAT, bądź paragon fiskalny, w zależności od preferencji klienta,

 

Przesyłki nadajemy od 10 lat wyłączenie za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS Poland. Koszt przesłania jednej paczki wynosi:

Wpłata na konto 18zł

Za pobraniem 25zł

Darmowa dostawa kurierem od 150zł

Z przyjemnością informujemy, iż udostępniona
została oficjalna aplikacja GLS na smartfony (iPhone oraz Android) o
nazwie Uni-Mobile. Pozwala ona na wygodne monitorowanie paczek oraz wyszukiwanie
punktów ParcelShop. Co ważne - aplikacja jest w języku polskim.
Wysyłka gratis
Flowers Polska © 2014
created by mobime studio