HYDROŻEL - 10 kg
  • -5%
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
  • -5%
123,41 zł-5%129,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
  • -10%
67,41 zł-10%74,90 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -5%
55,96 zł-5%58,90 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
  • -50%
  • Nowy
25,07 zł-50%50,14 zł
Orliki - byliny | Flowers-pl.pl

Orliki

Bylina rosnąca dziko w Europie, także w Polsce. Rośliny mają pokrój krzaczasty i dorastają do wysokości 60 cm. Liście są delikatne, złożone z trzech wachlarzowatych listków. Kwiaty mają oryginalną budowę; pięć barwnych płatków ma długie ostrogi i tworzy jakby kubek otoczony pięcioma działkami kielicha, zabarwionymi zwykle inaczej niż płatki.

Znane są liczne odmiany powstałe przez krzyżowanie z innymi gatunkami. Karłowe mają wysokość zaledwie 20-30 cm, a wysokie nawet 80-100 cm. U wielu odmian liście są bardzo dekoracyjne, szarozielone lub z żółtymi przebarwieniami. Kwiaty mogą być pełne, ale wtedy są pozbawione ostróg. Kwitnienie przypada od maja do lipca.

Aby nadać przestrzeni wokół domu wyjątkowy charakter, warto zakupić różnorodne, kolorowe rośliny. Orlik to kwiat ogrodowy, który swoją nazwę zawdzięcza nietuzinkowemu wyglądowi. Jest to niezwykła bylina, która charakteryzuje się piękną prezencją, a zarazem małymi wymaganiami. Uprawa jest prosta i nie zabiera dużo czasu. W ofercie Flowers Polska można znaleźć cebulki orlików, dostępne między innymi w kolorze różowym, niebieskim oraz czarnym.

Wyjątkowy kwiat o nietypowym kształcie

Orliki to kwiaty, które warto zasadzić w ogrodowych rabatach. Bylina może osiągnąć wysokość nawet 100 cm. Orlik cechuje się sztywnym i rozgałęzionym pędem kwiatowym, na którego końcu znajdują się pojedyncze, sporych rozmiarów kwiaty. Roślina najlepiej czuje się w miejscu lekko zacienionym, o wilgotnym i przepuszczalnym podłożu. Warto również wspomnieć, że cebulki orlików najlepiej sadzić w okresie od kwietnia do maja.

Orlik posiadający pełne kwiaty to wyjątkowa bylina, która charakteryzuje się inną budową i nie posiada rozpoznawalne dla tego gatunku ostrogi. Ta odmiana, dzięki gwieździstej formie również prezentuje się w sposób nietuzinkowy. W ofercie Flowers Polska dostępnych jest wiele odmian oraz kolorów roślin.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą Flowers Polska?

Decydując się na zakup orlików o pełnych kwiatach, warto wybrać sprawdzone i polecany sklepy. Wybierając rośliny oferowane przez firmę Flowers Polska ma się pewność, że bylina będzie zdrowa oraz dobrej jakości. W ofercie można znaleźć różne kolory kwiatów, między innymi orlik niebieski, różowy, czerwony czy biały.

Dodatkowo firma Flowers Polska świadczy szereg innych usług, między innymi pielęgnacji drzew oraz projektowania ogrodów. W portfolio znajdują się również rośliny, takie jak begonie, piwonie czy mieczyki. Firma realizuje sprzedaż wysyłkową, dzięki czemu zamówiony w sklepie orlik niebieski o pełnych kwiatach, jak również każdy inny produkt, zostanie odpowiednio zabezpieczony, a następnie dostarczony w dowolne miejsce na terenie kraju.

Błąd 404. Strony nie znaleziono

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz