Wyszukiwarkabestseller

Porzeczkoagrest Nowość 4-035product

Oferujemy szczepione sadzonki I gatunku o wys ok.110 cm

 

Krzewy owocowe doskonale zabezpieczone do wysyłki, system korzeniowy pakowany w balot z torfem.

Nr katalogowy: 4-035 

dostępny
Obniżka ceny! cena: 11,17 zł brutto

Stan: Dostępny

14,90 zł brutto

(cena obniżona o 25 %)

4-035

Ilość:

Oceń ten produkt:

Ocena: 2.7/5 (63 głosów)

 

PORZECZKOAGREST


Porzeczka agrest (Ribes uva-crispa L.), zwyczajowo nazywana agrestem – gatunek krzewu z rodziny agrestowatych (Grossulariaceae DC.). Występuje w stanie dzikim w Europie, Azji, Afryce. Porzeczkoagrest jest rosliną bardzo odporną mozna ją sadzić, z pojemników przez cały rok sadzonki z gołym korzeniem bardzo dobrze przyjmują sie wiosna i jesienią, pokrój kojarzący się z wyglądu z czarną porzeczką, bezkolcowy krzew o długich pędach. pędy - długie, sztywne, grube, bezkolcowe.

Układają się pionowo. 

Zastosowanie: Nasadzenia pjedyńcze, nasadzenia na plantacjach, dobrze nadaje się na przetwory i soki, oraz wina, owoce bardzo smaczne suszone, lub kandyzowane.Barwa kwiatów: białe (różowe, kremowe)

Kwitnienie: Wiosną

Stanowisko: najlepsze pełne słońce, ale też półcień.

Rodzaj gleby: od podmokłych do przepuszczalnych, żyzne, zasadowe / lekko kwaśne, bardzo tolerancyjna odmiana,

Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna

Osiągana wysokość: od 1m do 4m

Wilgotność: gleby wilgotne, gleby przepuszczalne

Podstawowe walory: bardzo smaczne owoce o łagodnym smaku, ozdobne kwiaty, ozdobne liście/igły

Barwa liści/igieł: zielone, przypominające liście porzeczki, o trochę ciemniejszym odcieniu zieleni. Są grube i błyszczące. Na roślinie pozostają do późnej jesieni.

pH gleby: gleby obojętne

Owoce: porzeczkoagrest owocuje na rocznych pędach, na których na początku lata dojrzewają zebrane w gronka po 3-5 sztuk owoce. Wielkością zbliżone są do owoców agrestu ( około 3 g ). Ich skórka jest gładka, z nielicznymi włoskami, w kolorze bardzo ciemnej, niemal czarnej purpury. Miąższ jest zielonkawy i soczysty. Brak gruczołów tłuszczowych spowodował, iż porzeczkoagrest nie ma charakterystycznego porzeczkowego smaku, natomiast cechuje go przyjemny jagodowy aromat i kwaskowatość pochodząca z agrestu. Roślina posiada wiele wartościowych dla organizmu składników: witaminy, sole mineralne, pektyny czy antocyjany.

Owoce porzeczkoagrestu zawierają witaminę C, prowitaminę A, cukry, kwasy organiczne, sole mineralne oraz antocyjany i pektyny

Pakowanie i wysyłka roślin -10 Lat doswiadczeniaPakowanie roślin i art. Ogrodniczych jest procesem, któremu poświęcamy sporo uwagi. Od dobrego zabezpieczenia i opakowania przesyłki zależy to w jakim stanie rośliny dotrą do zamawiającego. Z uwagi na to, że rośliny są przedmiotami "żywymi" musimy zabezpieczyć je dodatkowo przed tym, by w podróży miały zapewnione maksymalnie komfortowe warunki.

Jeżeli pakujemy nasiona czy też grzybnie, która jest w postaci niezbyt trudnej do wysyłki, pakowanie i zabezpieczanie nie wymagają tyle uwagi oraz dodatkowych zabezpieczeń.

Bazując na latach doświadczeń, pakujemy rośliny w sposób, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia ich uszkodzenie.

Codziennie pakujemy nawet kilkaset paczuszek z sadzonkami i drzewkami, krzewami, nasionami. Zawsze staramy się zrobić to jak najlepiej, by towar zakupiony przez klienta dotarł do niego w stanie bezpiecznym. W związku z tym, że rośliny są dość specyficznym produktem, staramy się je dzień przed wysyłką podlać tak, aby w trakcie wysyłki, która trwa maksymalnie 2-3 dni roślina miała zapewnioną odpowiednią wilgotność ziemi, w której zostaje do państwa wysłana. Sadzonki przed wysyłką także są odpowiednio nawodnione.

Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie dotyczące sposobu pakowania lub zabezpieczania sadzonek, którymi chcieliby się z nami podzielić bardzo prosimy o kontakt z naszym sklepem. Zależy nam nie tylko na opinii klienta, ale także na tym by otrzymywany towar był najwyższej jakości. Razem z Państwa pomocą będziemy mogli udoskonalić nasze sposoby pakowania i wysyłki roślin.

Warunki dostawy zamówień w sklepie www.Flowers-pl.pl

1. Zamówienia są przyjmowane poprzez nasz sklep www.flowers-pl.pl oraz telefonicznie 730-72-72-72

2. Podczas składania zamówienia prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rególaminem i terminami dostaw.

3. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe i kompletne wypełnienie formularza zamówienia.
4. Na adres emaila, podany w zamówieniu, przyjdzie wiadomość ze specyfikacją zamówienia

5. Podczas realizacji zamówienia na bierząco otrzymasz informacje o etapie na jakim jest twoje zamówienie

5 . Wysyłka zamówionego towaru następuje w terminie 1-7dni roboczych po otrzymaniu przelewu lub informacji o płatności za pobraniem.

6.Do każdego zamówienia dołączana jest faktura VAT, bądź paragon fiskalny, w zależności od preferencji klienta,

Przesyłki nadajemy od 10 lat wyłączenie za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS Poland. Koszt przesłania jednej paczki wynosi:

Wpłata na konto 18zł

Za pobraniem 25zł

Darmowa dostawa kurierem od 150zł

Z przyjemnością informujemy, iż udostępniona
została oficjalna aplikacja GLS na smartfony (iPhone oraz Android) o
nazwie Uni-Mobile. Pozwala ona na wygodne monitorowanie paczek oraz wyszukiwanie
punktów ParcelShop. Co ważne - aplikacja jest w języku polskim.
Wysyłka gratis
Flowers Polska © 2014
created by mobime studio