Wyszukiwarkabestseller

Brzoza brodawkowata Long Trunk 100cm Nr. 11-018product

 Roślina 2 letnia w doniczce o wys. ok 100cm

Sadzonki doskonale zabezpieczone do wysyłki, system korzeniowy pakowany w balot z torfem.

Nr katalogowy: 11-018

dostępny
cena: 22,90 zł brutto

Stan: Dostępny

11-018

Ilość:

Oceń ten produkt:

Ocena: 3.0/5 (42 głosów)

 

BRZOZA BRODAWKOWATA LONG TRUNK

 

To preferujące chłodny klimat, średniej wielkości i budowy drzewo  liściaste wyróżnia się przede wszystkim swoją unikalną, niezwykle ozdobną korą, chyba jedną z najbardziej  charakterystycznych spośród wszystkich drzew występujących na świecie. Jest ona śnieżnobiała, gładka i błyszcząca (na dole pnia u starszych  drzew występują jednak głębokie, czarne spękania). Ażurowa korona brzozy daje przyjemny cień, a jej delikatne,  trójkątno-romboidalne liście drżą i przyjemnie szeleszczą przy  najmniejszym podmuchu wiatru. Inną dekoracyjną właściwością gatunku jest bardzo atrakcyjny pokrój,  dzięki wytwarzaniu bardzo długich i cienkich gałązek, zwieszających się podobnie jak u wierzby płaczącej.


Roślina lecznicza: Świeży sok pozyskany z brzozy od tysiącleci używany był do kuracji wzmacniających. Jest cenny dla ludzi w podeszłym wieku lub po ciężkich chorobach. Wzmacnia siły całego organizmu, reguluje przemianę materii, zapobiega w tworzeniu się kamieni moczowych. Jest korzysty w chorobach skóry jak i wątroby, a stosując go zewnętrznie rozjaśnia piegi oraz zapobiega przetłuszczaniu się skóry.

 

Średni przyrost roczny: 50 - 60cm

 

Wymagania : Większość gatunków całkowicie odporna na  mróz. Brzozy rosną na różnych glebach, a najlepiej czują się na glebach  piaszczystych, obojętnych lub kwaśnych. Wymagają pełnego słońca.

 

Zastosowanie : Drzewo ozdobne stosowane w ogrodach,  parkach. Cenne drzewo leśne. Roślina lecznicza, której liście mają działanie moczopędne, napotne, przeciwreumatyczne. Sok brzozy (oskoła)  zawiera wiele cennych minerałów, zaś z kory uzyskuje się dziegieć o  właściwościach antyseptycznych i bakteriobójczych.

Pakowanie i wysyłka roślin -10 Lat doswiadczeniaPakowanie roślin i art. Ogrodniczych jest procesem, któremu poświęcamy sporo uwagi. Od dobrego zabezpieczenia i opakowania przesyłki zależy to w jakim stanie rośliny dotrą do zamawiającego. Z uwagi na to, że rośliny są przedmiotami "żywymi" musimy zabezpieczyć je dodatkowo przed tym, by w podróży miały zapewnione maksymalnie komfortowe warunki.

Jeżeli pakujemy nasiona czy też grzybnie, która jest w postaci niezbyt trudnej do wysyłki, pakowanie i zabezpieczanie nie wymagają tyle uwagi oraz dodatkowych zabezpieczeń.

Bazując na latach doświadczeń, pakujemy rośliny w sposób, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia ich uszkodzenie.

Codziennie pakujemy nawet kilkaset paczuszek z sadzonkami i drzewkami, krzewami, nasionami. Zawsze staramy się zrobić to jak najlepiej, by towar zakupiony przez klienta dotarł do niego w stanie bezpiecznym. W związku z tym, że rośliny są dość specyficznym produktem, staramy się je dzień przed wysyłką podlać tak, aby w trakcie wysyłki, która trwa maksymalnie 2-3 dni roślina miała zapewnioną odpowiednią wilgotność ziemi, w której zostaje do państwa wysłana. Sadzonki przed wysyłką także są odpowiednio nawodnione.

Jeżeli mają Państwo jakieś sugestie dotyczące sposobu pakowania lub zabezpieczania sadzonek, którymi chcieliby się z nami podzielić bardzo prosimy o kontakt z naszym sklepem. Zależy nam nie tylko na opinii klienta, ale także na tym by otrzymywany towar był najwyższej jakości. Razem z Państwa pomocą będziemy mogli udoskonalić nasze sposoby pakowania i wysyłki roślin.

Warunki dostawy zamówień w sklepie www.Flowers-pl.pl

1. Zamówienia są przyjmowane poprzez nasz sklep www.flowers-pl.pl oraz telefonicznie 730-72-72-72

2. Podczas składania zamówienia prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rególaminem i terminami dostaw.

3. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe i kompletne wypełnienie formularza zamówienia.
4. Na adres emaila, podany w zamówieniu, przyjdzie wiadomość ze specyfikacją zamówienia

5. Podczas realizacji zamówienia na bierząco otrzymasz informacje o etapie na jakim jest twoje zamówienie

5 . Wysyłka zamówionego towaru następuje w terminie 1-7dni roboczych po otrzymaniu przelewu lub informacji o płatności za pobraniem.

6.Do każdego zamówienia dołączana jest faktura VAT, bądź paragon fiskalny, w zależności od preferencji klienta,

Przesyłki nadajemy od 10 lat wyłączenie za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS Poland. Koszt przesłania jednej paczki wynosi:

Wpłata na konto 18zł

Za pobraniem 25zł

Darmowa dostawa kurierem od 150zł

Z przyjemnością informujemy, iż udostępniona
została oficjalna aplikacja GLS na smartfony (iPhone oraz Android) o
nazwie Uni-Mobile. Pozwala ona na wygodne monitorowanie paczek oraz wyszukiwanie
punktów ParcelShop. Co ważne - aplikacja jest w języku polskim.
Wysyłka gratis
Flowers Polska © 2014
created by mobime studio