HYDROŻEL - 10 kg
 • -5%
Recenzja(0)
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
 • -5%
Recenzja(0)
65,80 zł-5%69,26 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
 • -5%
Recenzja(0)
55,96 zł-5%58,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
 • -10%
Recenzja(0)
38,80 zł-10%43,11 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
 • -50%
Recenzja(0)
25,07 zł-50%50,14 zł
 • Nowy
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta
  Truskawka Elsanta

  Truskawka Elsanta

  Recenzja(0)
  2,82 zł
  Brutto
  Zasady zwrotu:14
  Dostępny

  Oferujemy sadzonki truskawek 10szt selekcjonowanych najwyższej klasy typu FRIGO A+

  Zestaw sadzonek frigo z spakowanym systemem korzeniowym całość zapakowana w specjalny kartonik do truskawek, całość estetycznie i profesjonalnie zapakowana.

  Ilość :

   Pochodzenie: Odmiana holenderska, wyhodowana w 1981 roku ze skrzyżowania odmian ‘Gorella’ x ‘Holiday’.

   Roślina: Jej wzrost jest średnio silny, a na glebach żyznych i wilgotnych – silny. Ma pokrój wzniesiony, dość luźny. Liście są średniej wielkości i duże, wydłużone, głęboko ząbkowane, jasnozielone, podwinięte ku górze wzdłuż nerwu środkowego, silnie karbowane, dość błyszczące. Kwiaty znajdują się na poziomie liści, są duże, obupłciowe.

   Owoce:  Średniej wielkości i duże, szerokostożkowate do stożkowatych. Ich skórka jest jasnoczerwona  silnym połyskiem, na wierzchołku pierwszych owoców często jaśniejsza, a nawet zielona. Miąższ jest jasnoróżowy do jasnoczerwonego, dość jednolity na przekroju, soczysty, bardzo smaczny o poziomkowym aromacie.

   Okres zbiorów: Odmiana o średniej porze dojrzewania owoców. Pierwsze truskawki zrywa się 3-5 dni przed Senga Senganą.

   Zastosowanie: Elsanta jest najlepszą odmianą do uprawy sterowanej w gruncie oraz pod osłonami.

   Atuty: Jest odmianą wybitnie deserową, jej owoce doskonale znoszą transport, niewiele tracą na atrakcyjności nawet po kilkudniowym przechowywaniu.

   Słabe strony: Elsanta jest bardzo wrażliwa na mączniaka prawdziwego truskawki oraz podatna na choroby systemu korzeniowego.

   Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Truskawki Frigo - czyli sadzonki w stanie bezlistnym przechowywane w chłodni, gdzie były przetrzymywane od momentu ich wykopania (kopanie odbywa się pod koniec jesieni lub na początku zimy, tuż po zakończeniu okresu wegetacji). Sadzonki, będące w stanie uśpienia przewożone są do sortowni, tam są czyszczone ze starych, pożółkłych liści, sortowane wg. średnicy (nadawana jest klasa -A+, A, B, B-...), zabezpieczane chemicznie przed szarą pleśnią i pakowane do skrzynek, a następnie są magazynowane w specjalnych komorach  w temperaturze – 1,5°C do – 3°C aż do momentu wysyłki (często nawet ponad pół roku). Sadzonki przechowywane w takich warunkach, po ich wyjęciu z chłodni i posadzeniu do gleby rosną szybko i po ok. 5-6 tygodniach wydają pierwsze owoce - ok. 40-60% normatywnego zbioru.

   Technologia Frigo daje producentom truskawek możliwość sterowania okresem dojrzewania owoców, dodatkowo owocują już w pierwszym roku po posadzeniu.

   Stymulowanie okresem dojrzewania np.: jeżeli producent zaplanuje początek owocowania truskawek np. na początku lipca, powinien posadzić sadzonki Frigo (odmiana jest obojętna) w drugiej połowie maja , tzn. ok. 5-6 tyg. wcześniej. Pamiętajmy, że tryskawki już w kolejnym roku owocują zgodnie z terminem danej odmiany. 

   T 4-008

   Specyficzne kody

   Nowy produkt

   Galeria użytkowników

   funkcja tylko dla zalogowanych użytkowników kliknij tutaj aby zalogować się

   Brak zdjęć

   Brak recenzji klientów w tej chwili

   Napisz recenzję
   Truskawka Elsanta

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   Truskawka Elsanta
   2,82 zł
   Brutto
   Zasady zwrotu:14