HYDROŻEL - 10 kg
 • -5%
Recenzja(0)
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
 • -5%
Recenzja(0)
65,80 zł-5%69,26 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
 • -5%
Recenzja(0)
55,96 zł-5%58,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
 • -10%
Recenzja(0)
38,80 zł-10%43,11 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
 • -50%
Recenzja(0)
25,07 zł-50%50,14 zł
 • Nowy
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye
  Truskawka Honeoye

  Truskawka Honeoye

  Recenzja(0)
  2,82 zł
  Brutto
  Zasady zwrotu:14
  Dostępny

  Oferujemy sadzonki truskawek 10szt selekcjonowanych najwyższej klasy typu FRIGO A+

  Ilość :

   Pochodzenie: Odmiana amerykańska (‘Vibrant’ x ‘Holiday’) wykazująca dużą zdolność adaptacyjną i dlatego uprawiana w wielu krajach europejskich, a zwłaszcza w Polsce.

   Roślina: Silnie rosnąca, wykazująca niezbyt zwarty, wzniesiony pokrój ułatwiający zbiór. Wykazuje dużą odporność na choroby liści i wytrzymałość na przemarzanie, jest jednak wrażliwa na choroby systemu korzeniowego i mało odporna na mączniaka prawdziwego.

   Owoce:  Przeciętnej wielkości z małą tendencją do drobnienia. Kształt owocu stożkowaty ze ściętym wierzchołkiem i przewężeniem przy kielichu tworzącym szyjkę. Skórka intensywnie czerwona do ciemnoczerwonej u mocno dojrzałych owoców, jednolita na całej powierzchni z silnym połyskiem. Miąższ jasnoczerwony, aromatyczny o przeciętnym smaku.

   Okres zbiorów: Wczesny.

   Zastosowanie: Niezastąpiona jako jedna z najwcześniejszych odmian deserowych, a także chętnie kupowana przez przemysł przetwórczy.

   Atuty: odporna na choroby liści, dobrze znosi niskie zimowe temperatury, idealna odmiana dla początkujących plantatorów.

   Słabe strony: wrażliwa na choroby systemu korzeniowego

   Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Trusk

   Frigo - jest to technologia produkcji sadzonek truskawek. Truskawki Frigo - czyli sadzonki w stanie bezlistnym przechowywane w chłodni, gdzie były przetrzymywane od momentu ich wykopania (kopanie odbywa się pod koniec jesieni lub na początku zimy, tuż po zakończeniu okresu wegetacji). Sadzonki, będące w stanie uśpienia przewożone są do sortowni, tam są czyszczone ze starych, pożółkłych liści, sortowane wg. średnicy (nadawana jest klasa -A+, A, B, B-...), zabezpieczane chemicznie przed szarą pleśnią i pakowane do skrzynek, a następnie są magazynowane w specjalnych komorach  w temperaturze – 1,5°C do – 3°C aż do momentu wysyłki (często nawet ponad pół roku). Sadzonki przechowywane w takich warunkach, po ich wyjęciu z chłodni i posadzeniu do gleby rosną szybko i po ok. 5-6 tygodniach wydają pierwsze owoce - ok. 40-60% normatywnego zbioru.

   Technologia Frigo daje producentom truskawek możliwość sterowania okresem dojrzewania owoców, dodatkowo owocują już w pierwszym roku po posadzeniu.

   Stymulowanie okresem dojrzewania np.: jeżeli producent zaplanuje początek owocowania truskawek np. na początku lipca, powinien posadzić sadzonki Frigo (odmiana jest obojętna) w drugiej połowie maja , tzn. ok. 5-6 tyg. wcześniej. Pamiętajmy, że tryskawki już w kolejnym roku owocują zgodnie z terminem danej odmiany. 

   T 4-007

   Specyficzne kody

   Nowy produkt

   Galeria użytkowników

   funkcja tylko dla zalogowanych użytkowników kliknij tutaj aby zalogować się

   Brak zdjęć

   Brak recenzji klientów w tej chwili

   Napisz recenzję
   Truskawka Honeoye

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   Truskawka Honeoye
   2,82 zł
   Brutto
   Zasady zwrotu:14