HYDROŻEL - 10 kg
  • -5%
Recenzja(0)
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
  • -5%
Recenzja(0)
65,80 zł-5%69,26 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -5%
Recenzja(0)
55,96 zł-5%58,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
  • -10%
Recenzja(0)
38,80 zł-10%43,11 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
  • -50%
Recenzja(0)
25,07 zł-50%50,14 zł

Pielęgnacja drzew

Nasza firma oferuje Państwu szeroką gamę usług związanych z pielęgnacja oraz wycinaniem drzew z podnośnika lub metodą alpinistyczną.

Naszym priorytetem jest poprawa estetyki drzew oraz podwyższenie poziomu bezpieczeństwa. Zabiegi pielęgnacyjne wykonujemy bez stosowania technik inwazyjnych (kolce, drzewołazy), które w znacznym stopniu obniżają zdrowotność drzew.

Redukcja korony drzewa – jest to zabieg polegający na zmniejszeniu korony drzewa, w zabiegu tym skracane są zarówno boczne gałęzie jak i czubek drzewa tak aby nadać koronie kształt kulisty lub eliptyczny . Prawidłowo wykonany zabieg zgodnie z polskim prawem dopuszcza zmniejszenie korony drzewa do 25% masy aparatu asymilacyjnego (Ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw) Zabieg ten poprawia statykę drzewa, obniża środek ciężkości (zmniejsza się ryzyko wywrócenia się drzewa podczas silnych wiatrów), zwiększa ilość dochodzącego światła do podstawy drzew co ma znaczenie w małych ogrodach, w których mniejsze rośliny (krzewy byliny czy też trawnik) stopniowo wydziela się ze względu na zbyt małe nasłonecznienie.

Prześwietlenie korony drzewa – jest to zabieg polegający na usunięciu części drobniejszych gałęzi wewnątrz korony w przypadku nadmiernego zagęszczenia (często wykonywany dla takich gatunków o zwartej i gęstej koronie jak lipa, klony, graby, buki). Wykonujemy ten zabieg w trzech stopniach intensywności 10% delikatne prześwietlenie (praktycznie po roku czasu korona się regeneruje do stanu początkowego) 20% umiarkowane prześwietlenie oraz 30% silne prześwietlenie ( w przypadku gdy w ograniczonej przestrzeni – małym ogrodzie nic już nie chce rosnąc z powodu braku światła.

Usuwanie drzew metodą z ziemi – usunięcia drzewa w przypadku nieograniczonej przestrzeni innymi obiektami jak budynki kable elektryczne itp. Metoda najmniej kosztowna wynikająca z prostoty. Warto w odpowiednim momencie sklasyfikować drzewo do wycięcia zanim będzie ono wymagało alpinistycznej kosztowniejszej metody.

Sekcyjne (po kawałku) usuwanie drzew metoda alpinistyczną – polega na stopniowym (najczęściej od dołu) usuwaniem gałęzi a następnie od góry usuwanie pnia. W skrajnych, trudnych przypadkach (cmentarze, drzewa rosnące nad szklarniami, zabytkami itp.) dodatkowo każda gałąź, konar jest przywiązywana liną do drzewa i powoli pod pełną kontrolą jest spuszczana do ziemi tak aby nie uszkodzić obiektów znajdujących się pod koroną drzewa. Używamy do tego specjalistycznych systemów linowych zaprojektowanych do dużych obciążeni (nawet powyżej kilku ton)

Usuwanie gniazd ptaków Występowanie ptaków w naszym otoczeniu może być czasami uciążliwe, szczególnie gdy jest ich dużo. W celu likwidacji problemu usuwa się, poza okresem lęgowym, ich gniazda. Polskie prawo zezwala na „usuwanie od dnia 16 października do końca lutego gniazd ptasich z obiektów budowlanych i terenów zieleni, jeżeli wymagają tego względy bezpieczeństwa lub sanitarne bez konieczności uzyskania zezwoleń.

Pozostałe usługi - wycinka drzew oraz drzew niebezpiecznych, cięcie drewna ,Wycinanie sadów zakrzaczeń ,przygotowanie terenu pod budowę, Sprzedaż drewna opałowego oraz kominkowego wraz z dostawą, usługi transportowe wywrotem, kompleksowe odśnieżanie małych i dużych powierzchni naziemnych oraz dachowych.

PIOTRODREW

Ul. Gen. Józefa Dowbór Muśnickiego 10
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel: 510-568-921

Więcej informacji na stronie:
www.wycinka-ostrow.pl