Szkółka Drzew i Krzewów. Na rynku od 20 lat - Rośliny dla Twojego domu i ogrodu!
Szkółka Drzew i Krzewów. Na rynku od 20 lat - Rośliny dla Twojego domu i ogrodu!
Oferujemy szczepione sadzonki róż w I gatunku.
Sadzonki róż doskonale zabezpieczone do wysyłki, system korzeniowy pakowany w balot z torfem.
Wysokość sadzonek +/- (5cm) 35cm
RÓŻE OKRYWOWE:
Zawdzięczają swą nazwę pędom mającym skłonność do płożenia co w połączeniu z silnym rozkrzewieniem i obfitością kwiatów sprawia, że róze te okrywają powierzchnię nasadzeń barwnym kobiercem. Są odporne na choroby grzybowe oraz niskie temperatury. Kwitną obficie od czerwca do późnej jesieni, wytwarzając nawet do kilkudziesięciu kwiatów na jednym pędzie. Róże okrywowe można stosować na rabaty, skarpy, skalniaki jak również do uprawy w donicach na balkonach i tarasach.
Róże są najbardziej popularnymi krzewami ogrodowymi. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko pięknym kwiatom, ale też różnorodności możliwych zastosowań. Na świecie występuje ponad 200 dzikich gatunków róż oraz wiele tysięcy odmian szlachetnych, dających wspaniałe kwiaty o różnych barwach i kształtach. Poza krzewami pięknie prezentującymi się na rabatach, są też odmiany pnące, które mogą zdobić ogrodzenia i pergole, a także formy szczepione na pniu, przypominające niewielkie dostojne drzewka.
Gdzie posadzić róże?
Wybór gatunku i odmiany do zaplanowanego miejsca w ogrodzie jest pierwszym warunkiem osiągnięcia sukcesu w uprawie. Bardzo ważne jest zapoznanie się z wymaganiami rośliny, którą chcemy posadzić. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet w obrębie tego samego gatunku różne odmiany róż mogą mieć odmienne wymagania. Możemy spodziewać się, że rośliny posadzone w miejscu najlepiej odpowiadającym ich wymaganiom, zaprezentują swoje walory ozdobne
Stanowisko
Aby róża bardzo dobrze i bezproblemowo rosła, wymaga stanowiska ciepłego, słonecznego i odpowiednio wilgotnego. Najodpowiedniejsze podłoże powinno być piaszczysto-gliniaste lub gliniaste, użyźnione dla rozluźnienia. Nie tolerują podmokłych, zimnych i ciężkich gleb, pH na poziomie 5,5-7. W okresie wzrostu potrzebują dużo wilgoci, jak również nawożenia (do końca czerwca), dzięki czemu będą miały ładny pokrój i obfite kwitnienie. Róże najlepiej rosną w miejscach nasłonecznionych. Jednakże bardzo wysokie temperatury w lecie powodują zwiększone zagrożenie pojawiania się skoczka różanego oraz przędziorków.
Wysadzanie
Przed wykopaniem dołu pod sadzoną roślinę trzeba odchwaścić teren w najbliższym otoczeniu. Wieloletnie chwasty, takie jak perz, powój czy mniszek będą konkurowały z posadzoną rośliną i dużo trudniej je będzie później usunąć.
Krzewy róż przed sadzeniem powinniśmy na kilka godzin zanurzyć w wodzie korzenie . Dodatkowo przycinamy korzenie na długość 15 –20 cm. Również pędy w ten sposób sadzonych krzewów przycinamy do wysokości około20 cm. Taki zabieg zmniejsza masę części nadziemnej roślin, a co za tym idzie zapotrzebowanie na wodę w pierwszym okresie po posadzeniu.
Powinniśmy również unikać sadzenia róż w bezpośrednim sąsiedztwie większych drzew lub krzewów. Róże możemy uprawiać nawet jeżeli nie posiadamy dużego ogrodu. Wiele odmian nadaje się do uprawy w skrzynkach balkonowych lub pojemnikach. Dzięki takiemu rozwiązaniu dysponując małym terenem możemy cieszyć się tymi wspaniałymi roślinami
Wymagania glebowe
Róże dobrze rosną na glebie lekkiej, ale zawierającej próchnicę, przepuszczalnej, o podłożu gliniastym i odczynie lekko kwaśnym do obojętnego (pH 6-7). W okresie wegetacji wymagają dużej wilgotności, natomiast w zimie przy jej nadmiarze wymakają i gniją pod przykryciem.
Cięcie
Przede wszystkim należy wiedzieć, że róże muszą być przycinane. Zabieg ten powoduje, że roślina jest odpowiednio formowana i jednocześnie gwarantuje obfite kwitnienie. Przycinanie róż, w brew pozorom, nie jest wcale trudne. Strzyżenia dokonujemy przy pomocy ostrego sekatora, tak aby nie poszarpać miejsca cięcia. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu spada prawdopodobieństwo występowania chorób. Cięcie należy dokonać wiosną
Ochrona
: Tak jak w życiu człowieka, najlepszą ochroną jest odpowiednia profilaktyka.
Pamiętajmy o tym aby jesienią wygrabiać i usuwać liście. Nie wrzucajmy liści do kompostu. Grzybowe choroby zimują na starych liściach. Musimy również pamiętać, że nie wolno podlewać tych roślin po liściach. Podlewanie najlepiej stosować bezpośrednio do ziemi. Nawożenie należy stosować tylko do połowy lipca
Specyficzne kody
funkcja tylko dla zalogowanych użytkowników kliknij tutaj aby zalogować się
Brak zdjęć
Brak recenzji klientów w tej chwili