HYDROŻEL - 10 kg
  • -5%
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
  • -5%
123,41 zł-5%129,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
  • -10%
67,41 zł-10%74,90 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -5%
55,96 zł-5%58,90 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
  • -50%
  • Nowy
25,07 zł-50%50,14 zł
Cebulki Funkia ogrodowa - sprzedaż wysyłkowa | Szkółka roślin Flowers Polska

Funkie

Funkie to przepiękne byliny z Dalekiego Wschodu, które zachwycają nie tylko bogactwem barw, ale także pokrojem, zróżnicowaniem rozmiaru, kształtu i faktury liści w zależności od odmiany. Są typowymi roślinami do cienia, które swoim ubarwieniem są w stanie ożywić nawet najbardziej ponury zakątek ogrodu. Generalnie funkie (Hosty) uznaje się za byliny ozdobne z liści gdyż to one stanowią ich największą ozdobę jednak niemal każda odmiana wytwarza dodatkowo okazałe kwiaty osadzone na wyższych łodyżkach wyrastających ponad kępy liści.

Ponadto niektóre odmiany funkii wytwarzają kwiaty silnie pachnące. Na uwagę zasługuje fakt, że funkie to byliny bardzo zróżnicowanych rozmiarów, wśród setek dostępnych na rynku odmian zdarzają się zarówno miniatury dorastające do kilkunastu centymetrów jak i olbrzymy, których wysokość może sięgać 1,5 m. Decydując się na uprawę funkii w ogrodzie należy brać pod uwagę fakt, że część odmian cechuje się wolnym wzrostem i pełnię swych wdzięków ukazuje dopiero po kilku latach uprawy, oczywiście zdarzają się również odmiany rosnące bardzo szybko i dynamicznie. Funkie należą do bylin długowiecznym i łatwych w uprawie, trzeba im zapewnić miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz wilgotną i żyzną glebę, wiosną lub jesienią kępy należy oczyścić z zeszłorocznych liści.

Przedmiotem tej kategorii jest wyjątkowa propozycja. Funkia ogrodowa to przepiękna, dekoracyjna roślina. Doskonale uzupełnia puste przestrzenie ogrodowe, a także stanowi fantastyczny element kompozycji kwiatowych. Cebulki funkii można umieścić bezpośrednio w ziemi, jak również hodować w donicy. W naszym sklepie dostępnych jest wiele odmian tej byliny. Czym cechują się funkie ogrodowe? Warto poznać ofertę!

Funkia ogrodowa - Jakie są cechy charakterystyczne?

Tym, co wyróżnia funkie ogrodowejest przede wszystkim zdolność do rozwoju w miejscach zacienionych. Wszystkie dostępne odmiany doskonale odnajdują się w półcieniu murów lub wysokich krzewów. Warto zaznaczyć, że funkie posiadające zielone liście można także umieścić w pełnym cieniu. Funkia ogrodowa doskonale odnajduje się w towarzystwie paproci, rumianku, klonu lub hortensji. Liście rośliny tak mocno zakrywają podłoże, że w ich sąsiedztwie rzadko rosną chwasty. Funkia stanowi doskonały element kompozycji bukietów. W tym przypadku można wykorzystać zarówno liście, jak i kwiaty. Cebulki funkii najlepiej umieścić w glebie, której pH wynosi 6. Ogromną zaletą rośliny jest fakt, że nie wymaga skomplikowanej oraz czasochłonnej pielęgnacji. Dzięki temu stanowi doskonały wybór dla osób początkujących oraz posiadających duże ogrody.

Cebulki funkii dostępne w naszym sklepie internetowym

Serdecznie zachęcamy do zakupu cebulek funkii w naszym sklepie. Tym, co nas wyróżnia, jest przede wszystkim ogromne, zdobywane latami doświadczenie oraz rozległa i stale poszerzana wiedza. Sprzedaż wysyłkowa funkii stanowi ogromne ułatwienie dla naszych klientów. Nie tylko funkie, ale również wszystkie inne rośliny możemy wysłać w dowolne miejsce w Polsce. Kupując w naszym sklepie, można być pewnym wysokiej jakości otrzymanego produktu i bezpiecznego zapakowania przesyłki. W naszej bogatej ofercie dostępne są rozmaite funkie. Sprzedaż wysyłkowa umożliwia nabycie każdej dostępnej odmiany w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu.

Zapraszamy za zakupy!

Błąd 404. Strony nie znaleziono

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz