HYDROŻEL - 10 kg
  • -5%
Recenzja(0)
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
  • -5%
Recenzja(0)
65,80 zł-5%69,26 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -5%
Recenzja(0)
55,96 zł-5%58,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
  • -10%
Recenzja(0)
38,80 zł-10%43,11 zł
LILIA Azjatycka Yellow County 16-024
  • -50%
Recenzja(0)
25,07 zł-50%50,14 zł
Cebulki begonii - bulwiastej, zwisającej i królewskiej | Szkółka roślin Flowers Polska

Begonie

Begonie bulwiaste zwane też ukośnicami to rośliny z rodziny begoniowatych. Obejmują nawet 1400 gatunków, które różnią się zarówno paletą kolorów, jak i kształtami kwiatów, liści oraz warunkami uprawy. Najliczniej reprezentowane są w Ameryce Południowej. Nazwa tej rośliny ozdobnej pochodzi od nazwiska francuskiego botanika Michela Begona. Podobno pierwsze begonie uprawiano już w XIV wieku. Begonie z powodzeniem można hodować w domowych pieleszach, jak i w ogrodzie.

Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią odmianę. Na świeżym powietrzu goszczą zazwyczaj begonie bulwiaste, które mają charakterystyczne duże, kolorowe kwiaty oraz begonie stale kwitnące, które kwitną praktycznie cały rok i są jednym z najodporniejszych gatunków. Do domów chętnie wybieramy begonie królewskie (ma różnorodne zabarwienie i kształt liści) oraz begonie zimowe (ma dekoracyjne kwiaty).

Doniczki pełne kwiatów i wielokolorowe klomby są niezastąpioną ozdobą domów i posesji. Barwne rośliny najlepiej prezentują się wtedy, gdy ich właściciele dbają o ich pielęgnację, właściwe nawożenie, podlewanie i odpowiednie naświetlenie. Osoby, które szukają gatunków wdzięcznych w uprawie, mogą sięgnąć po cebulki begonii bulwiastej — zarówno ich ogrodowe, jak i zwisające, doniczkowe odmiany są w sprzedaży w sklepie Flowers Polska.

Dlaczego warto uprawiać begonię bulwiastą?

Wielobarwne kwiaty, z których można tworzyć piękne kompozycje, bujny rozrost i łatwa hodowla – takie zalety z pewnością przemawiają do każdego miłośnika ogrodnictwa. Begonie zwisające, królewskie i zimowe to cebulki, które szybko rozrosną się w piękną dekorację domowych parapetów, a dzięki kilku sadzonkom odmian bulwiastych można stworzyć piękne, kolorowe klomby w ogrodzie. Ten gatunek kwiatów jest doskonałym wyborem dla początkujących hodowców i hobbystycznych ogrodników.

Uprawa begonii – co warto o niej wiedzieć?

Roślina jest powszechnie dostępna w sprzedaży i niezwykle prosta w pielęgnacji, a sukces w jej uprawie opiera się w dużej mierze na dobrze dobranym stanowisku. Cebulki begonii bulwiastej powinny trafić na jasne stanowiska ze światłem rozproszonym, najlepiej na żyzne i przepuszczalne podłoże o lekko kwasowym lub obojętnym odczynie. Wiosną i latem należy je nawozić i podlewać około dwóch razy w tygodniu. Kiedy nadejdą chłodniejsze miesiące, gatunki doniczkowe, takie jak zwisające należy podlewać rzadziej i ograniczyć nawożenie.

Flowers Polska – szeroki wybór cebulek begonii bulwiastej

Cebulki begonii na sprzedaż w niezwykle atrakcyjnych cenach można znaleźć w ofercie sklepu Flowers Polska. Odmiany bulwiaste dostępne są w wielu wariantach, również zwisającym i dwukolorowym. Dostępne sadzonki pozwalają na uzyskanie kwiatów w wielu barwach — białej, żółtej, pomarańczowej, intensywnie czerwonej i różowej. Te niezwykle piękne i łatwe w uprawie będą świetnym uzupełnieniem każdej kolekcji roślin — zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Błąd 404. Strony nie znaleziono

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz