HYDROŻEL - 10 kg
  • -5%
274,08 zł-5%288,51 zł
Nawóż Pod Trawniki 10kg
  • -5%
65,80 zł-5%69,26 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -5%
55,96 zł-5%58,90 zł
Nawóż Pod Trawniki 5kg
  • -10%
38,80 zł-10%43,11 zł
OBORNIK GRANULOWANY BYDLĘCY - 10L
  • -10%
34,11 zł-10%37,90 zł
Dalia cebulki - sprzedaż wysyłkowa cebulek kwiatowych Dalii | Szkółka roślin Flowers Polska

Dalie

Dalia to popularna roślina nasienna, należąca do rodziny astrowatych. Dalie pochodzą z górskich terenów Ameryki Środkowej – Meksyku, Nikaragui i Hondurasu. Wyróżnia się 35 gatunków tych pięknych kwiatów ozdobnych. Ich nazwa wzięła się od nazwiska szwedzkiego botanika – Andersa Dahla, ucznia Karola Linneusza. Większość aktualnie uprawianych odmian to mieszańce, określane są jako dalia ogrodowa lub zmienna. Hodowana z nasion, daje duże pole do popisu dla doświadczonych ogrodników, którzy mogą tworzyć ciekawe krzyżówki.

Aby rabaty i klomby kwiatowe przyciągały wzrok i prezentowały się nietypowo, warto zadbać o to, aby zaprosić do nich gatunki o fantazyjnym wyglądzie i ciekawym ubarwieniu płatków. Dla pasjonatów ogrodnictwa, którzy szukają sposobów na nienaganną prezencję ogrodu, świetnym wyborem są dalie – kwiaty, które mogą zaskoczyć egzotycznym wyglądem. Flowers Polska to sklep, który oferuje sprzedaż wysyłkową cebulek wielu odmian tej pięknej rośliny.

Dalie cebulki — mnogość odmian, różnorodność kolorów i kształtów

Jedną z największych zalet tych kwiatów z rodziny astrowatych, nazywanych również wielogoniami lub georginami jest ich majestatyczny wygląd. W zależności od gatunku rośliny mogą osiągnąć od 30 do nawet 200 cm wysokości, dzięki czemu wyróżniają się wśród działkowej roślinności. Warto pamiętać również o mnogości sposobów wykorzystania, które oferuje dalia – cebulki można zasadzić w skrzyniach na balkonach i tarasach, a także połączyć je z innymi roślinami w klombie.

Kwiaty świetnie prezentują się w połączeniu z cyniami, nasturcjami, liliami i wieloma innymi gatunkami roślin. Wyższe odmiany można wykorzystać do urozmaicenia bujnych, swobodnie rozwijających się ogrodów typu angielskiego. Cebule dalii dostępne w sprzedaży wysyłkowej Flowers Polska są różnorodne — klienci znajdą tu odmiany dekoracyjne, okrągłe oraz kaktusowe. Oferta sklepu jest bogata również w szeroki wybór wariantów kolorystycznych: od delikatnych odcieni bieli i żółtego, przez odmiany dwukolorowe, aż po rośliny o płatkach barwy głębokiego fioletu lub nawet czerni.

Dlaczego warto kupować dalie od Flowers Polska?

Sprzedaż wysyłkowa dalii może budzić w hodowcach pewne obawy co do warunków, w których zakupione przez nich sadzonki będą transportowane. Wybierając cebule kwiatów od Flowers Polska, ogrodnicy mogą liczyć na pełen profesjonalizm potwierdzony ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w uprawie roślin, a także rzeczowe doradztwo i niskie ceny. Każda z sadzonek dostępnych w sprzedaży wysyłkowej jest starannie przygotowana i zapakowana w taki sposób, aby dotarła do nowego właściciela w nienagannym stanie.

Błąd 404. Strony nie znaleziono

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz